Médecins de demain

Podkladem audiovizuálního materiálu z prostředí francouzských nemocnic je program francouzské televize „France 4“ nazvaný „Médecins de demain“ („Saison“ 1-4, „Épisode“ 1-4). Hlavními postavami jsou mladí francouzští lékaři, kteří v rámci různého stadia atestace působí ve francouzských nemocnicích. Použity byly vybrané sekvence z „Épisode“ 1 a 2 oddílu „Saison“ 1 .
Materiál je primárně určen pro výuku povinně volitelného předmětu „Francouzština pro lékařskou praxi“, ale může sloužit i ostatním studentům, kteří mají v úmyslu zdokonalit se v odborné lékařské francouzštině. Autentické situace slouží především jako východisko pro nácvik porozumění. Cílem kurzu, který je veden převážně ve francouzštině, je nabídnout studentům možnost lépe pochopit jednotlivé aspekty odborné řečové komunikace ve francouzštině a připravit je tak pro úspěšné absolvování stáží ve frankofonním lékařském prostředí.

pdf Médecins de demain Stáhnout - Médecins de demainOtevřít v novém okně - Médecins de demain 1.11.2019 297.19 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Médecins de demain-épisode 1 Přejít - Médecins de demain-épisode 1Otevřít v novém okně - Médecins de demain-épisode 1 3.5.2019 kdokoli Creative Commons License
html Médecins de demain-épisode 2 Přejít - Médecins de demain-épisode 2Otevřít v novém okně - Médecins de demain-épisode 2 3.5.2019 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: francouzština, audio, video, nemocnice

autor: Hana Potměšilová | pracoviště: Ústav jazyků | publikováno: 26.4.2019 | poslední úpravy: 1.11.2019
citace: Potměšilová Hana: Médecins de demain. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 26.4.2019, poslední aktualizace 1.11.2019 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=580>. ISSN 1804-4409.