Médecins de demain

Podkladem audiovizuálního materiálu z prostředí francouzských nemocnic je program francouzské televize „France 4“ nazvaný „Médecins de demain“ („Saison“ 1-4, „Épisode“ 1-4). Hlavními postavami jsou mladí francouzští lékaři, kteří v rámci různého stadia atestace působí ve francouzských nemocnicích. Použity byly vybrané sekvence z „Épisode“ 1 a 2 oddílu „Saison“ 1 .
Materiál je primárně určen pro výuku povinně volitelného předmětu „Francouzština pro lékařskou praxi“, ale může sloužit i ostatním studentům, kteří mají v úmyslu zdokonalit se v odborné lékařské francouzštině. Autentické situace slouží především jako východisko pro nácvik porozumění. Cílem kurzu, který je veden převážně ve francouzštině, je nabídnout studentům možnost lépe pochopit jednotlivé aspekty odborné řečové komunikace ve francouzštině a připravit je tak pro úspěšné absolvování stáží ve frankofonním lékařském prostředí.

pdf Médecins de demain Stáhnout - Médecins de demainOtevřít v novém okně - Médecins de demain 16.7.2019 202.59 KB kdokoli Creative Commons License
Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Médecins de demain-épisode 1 Přejít - Médecins de demain-épisode 1Otevřít v novém okně - Médecins de demain-épisode 1 3.5.2019 kdokoli Creative Commons License
html Médecins de demain-épisode 2 Přejít - Médecins de demain-épisode 2Otevřít v novém okně - Médecins de demain-épisode 2 3.5.2019 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: francouzština, audio, video

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Tento příspěvek nebyl zkontrolován garantem obsahu portálu.

autor: Hana Potměšilová | pracoviště: Ústav jazyků | publikováno: 26.4.2019 | poslední úpravy: 10.5.2019
citace: Potměšilová Hana: Médecins de demain. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 26.4.2019, poslední aktualizace 10.5.2019 [cit. 2019-07-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=580>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: