Fyzikální principy a aplikace hemaferetických metod

Hemaferetické metody tvoří skupinu moderních, technicky vyspělých medicínských metod. Těžiště jejich praktického používání leží ve dvou hlavních oblastech – na jedné straně v odběru krevních derivátů od dárců, na druhé straně pak v terapii dnes již celé řady chorob, jejichž společným jmenovatelem je možnost ovlivnění jejich průběhu pomocí řízeného pozměnění složení krve pacientů.

Klíčová slova: Hemaferetické metody

autor: Vladimír Mašin | publikováno: 11.5.2015 | poslední úpravy: 20.5.2015
citace: Mašin Vladimír: Fyzikální principy a aplikace hemaferetických metod. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 11.5.2015, poslední aktualizace 20.5.2015 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=555>. ISSN 1804-4409.