Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)

English for Use in Stomatology

English for Use in Stomatology

Materiál byl vytvořen jako doplňkový studijní materiál pro studenty stomatologie v prvním ročníku studia. V úvodní části tohoto materiálu se studenti detailně seznámí s lidským chrupem a systémem číslování zubů. Též se seznámí se zásadami dentální a orální hygieny, s profesemi zabývajícími se zubní péčí a s několikami nejběžnějšími typy nemocí, kterými se může budoucí zubař zabývat. V poslední části se studenti seznámí s nejdůležitějšími nástroji používanými v zubařské praxi a s postupy vybraných častých zákroků.

Cílem je nejen osvojení lékařské terminologie pro stomatologii, ale také naučit se základní zubařské postupy. V neposlední řadě rovněž o nemocích souvisejících s dutinou ústní, nástrojích a přístrojích používaných v zubní lékařské praxi.


Přílohy:
Příloha   Datum Velikost Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
pdf Course for Dental Medicine Stáhnout - Course for Dental MedicineOtevřít v novém okně - Course for Dental Medicine 30.4.2015 1.21 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: lidský chrup, dentální a orální hygiena, zubařské nástroje

Obor:

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Katja Kulhánková | pracoviště: Ústav jazyků | publikováno: 23.4.2015 | poslední úpravy: 5.5.2015
citace: Kulhánková Katja: English for Use in Stomatology. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 23.4.2015, poslední aktualizace 5.5.2015 [cit. 2020-01-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=549>. ISSN 1804-4409.