English for Use in Stomatology

Materiál byl vytvořen jako doplňkový studijní materiál pro studenty stomatologie v prvním ročníku studia. V úvodní části tohoto materiálu se studenti detailně seznámí s lidským chrupem a systémem číslování zubů. Též se seznámí se zásadami dentální a orální hygieny, s profesemi zabývajícími se zubní péčí a s několikami nejběžnějšími typy nemocí, kterými se může budoucí zubař zabývat. V poslední části se studenti seznámí s nejdůležitějšími nástroji používanými v zubařské praxi a s postupy vybraných častých zákroků.

Cílem je nejen osvojení lékařské terminologie pro stomatologii, ale také naučit se základní zubařské postupy. V neposlední řadě rovněž o nemocích souvisejících s dutinou ústní, nástrojích a přístrojích používaných v zubní lékařské praxi.

Course for Dental Medicine 30.4.2015 1.21 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License