Markery reziduálního vaskulárního rizika a možnosti jeho ovlivnění

Reziduální vaskulární riziko je přetrvávající riziko pro cévní komplikace v makro i mikrocirkulaci u standardně léčených pacientů dle současných doporučených postupů. V širokém smyslu slova se může jednat o nedostatečnou edukaci životního stylu a indikaci léků nebo nedostatečnou compliance pacienta k indikované nefarmakologické i farmakologické léčbě.

Klíčová slova: reziduální vaskulární riziko, aterogenní dyslipidémie, non-LDL dyslipidémie, kardiometabolický syndrom, inzulínová rezistence

autor: Hana Rosolová | publikováno: 10.4.2015 | poslední úpravy: 14.4.2015
citace: Rosolová Hana: Markery reziduálního vaskulárního rizika a možnosti jeho ovlivnění. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 10.4.2015, poslední aktualizace 14.4.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=533>. ISSN 1804-4409.