Model koagulace in vivo

Animace přibližuje sled na sebe navazujících dějů v procesu hemostázy. Vychází z nového modelu, který se více blíží průběhu koagulace in vivo. Znázorňuje jednotlivé stupně hemostázy – vazokonstrikci a vznik primární zátky, následovaný řadou interakcí koagulačních faktorů na buněčných površích, resp. iniciální, amplifikační a propagační fází koagulace s výslednou tvorbou fibrinu, jeho polymerizací, vznikem fibrinové sítě a poté stabilní hemostatické zátky.

html Koagulace Otevřít - KoagulaceOtevřít v novém okně - Koagulace 22.5.2015 1.26 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: hemostáza, vazokonstrikce, koagulace

autor: Jana Hirmerová, Jiří Kadeřábek | publikováno: 10.4.2015 | poslední úpravy: 5.5.2015
citace: Hirmerová Jana, Jiří Kadeřábek: Model koagulace in vivo. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 10.4.2015, poslední aktualizace 5.5.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=532>. ISSN 1804-4409.