Ultrazvuk a jeho význam v lékařství

Dílo Ultrazvuk a jeho význam v lékařství představuje souhrn základních informací o využití ultrazvuku v medicíně. V díle jsou vysvětleny jak fyzikální principy, tak i základní způsoby zobrazování pomocí ultrazvuku včetně harmonického zobrazení, kontrastní ultrasonografie, elastografie a využití Dopplerova jevu. Zabývá se též artefakty a riziky ultrasonografických metod. Dílo je určeno pro studenty prvního ročníku všech typů studia na lékařské fakultě, může však posloužit i studentům vyšších ročníků při opakování základů zobrazovacích metod.

pdf Ultrazvuk Stáhnout - UltrazvukOtevřít v novém okně - Ultrazvuk 26.3.2015 3.85 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Ultrazvuk, Dopplerův jev

autor: Lukáš Bolek, Ivo Hrazdira | publikováno: 26.3.2015 | poslední úpravy: 31.3.2015
citace: Bolek Lukáš, Ivo Hrazdira: Ultrazvuk a jeho význam v lékařství. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 26.3.2015, poslední aktualizace 31.3.2015 [cit. 2019-09-17] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=503>. ISSN 1804-4409.