Ultrazvuk a jeho význam v lékařství

Dílo Ultrazvuk a jeho význam v lékařství představuje souhrn základních informací o využití ultrazvuku v medicíně. V díle jsou vysvětleny jak fyzikální principy, tak i základní způsoby zobrazování pomocí ultrazvuku včetně harmonického zobrazení, kontrastní ultrasonografie, elastografie a využití Dopplerova jevu. Zabývá se též artefakty a riziky ultrasonografických metod. Dílo je určeno pro studenty prvního ročníku všech typů studia na lékařské fakultě, může však posloužit i studentům vyšších ročníků při opakování základů zobrazovacích metod.

Ultrazvuk 26.3.2015 3.85 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License