Inkontinence moči

Tato prezentace si klade za cíl seznámit posluchače s moderním pojetím diagnostiky a léčby inkontinence moči. Po probrání jednotlivých diagnostických metod se přednáška podrobně věnuje dvěma nejčastějším formám močové inkontinence, t.j. stresové a urgentní inkontinenci moči. Je podrobně vysvětlena jejich patofyziologie a od ní se odvíjející konzervativní, farmakologická i operační léčba.

html Inkontinence moči Otevřít - Inkontinence močiOtevřít v novém okně - Inkontinence moči 27.2.2015 36.08 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Inkontinence moči, stresová inkontinence, urgentní inkontinence

autor: Zdeněk Rušavý | pracoviště: Gynekologicko porodnická klinika | publikováno: 27.2.2015 | poslední úpravy: 27.2.2015
citace: Rušavý Zdeněk: Inkontinence moči. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 27.2.2015, poslední aktualizace 27.2.2015 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=486>. ISSN 1804-4409.