Měření základních meteorologických veličin

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Meteorologie seznamuje studenta se základní problematikou měření relativní a absolutní vlhkosti vzduchu a významu těchto veličin v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé kroky tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny. Pro každou veličinu se seznámíte s jednou z možností, jak ji můžeme měřit a získané výsledky porovnáme s optimálními hodnotami pro náš organismus. Z aktuální relativní vlhkosti vzduchu také vysvětlíme výpočet pro teplotu rosného bodu.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence

Klíčová slova: Video, měření, praktika, fyzika, meteorologie

autor: Jiří Beneš, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Lukáš Bolek, Matouš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 24.2.2015 | poslední úpravy: 24.2.2015
citace: Beneš Jiří, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Lukáš Bolek, Matouš Bolek: Měření základních meteorologických veličin. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 24.2.2015, poslední aktualizace 24.2.2015 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=471>. ISSN 1804-4409.