Neuroendokrinní tumory a karcinoid

Neuroendokrinní tumory zažívacího traktu tvoří rozmanitou skupinu nádorů vycházejících z neuroendokrinních buněk gastrointestinálního traktu. Jedná se o tumory málo četné, ovšem co se týče diagnostiky jsou rozlišné od nádoru hormonálně neaktivních. Proto se jim budeme věnovat v této kapitole. Nejčastějším z těchto tumorů je karcinoid, kterému bude věnovaná značná část této práce.

Klíčová slova: Neuroendokrinní tumory, karcinoid

autor: Josef Kult | publikováno: 16.2.2015 | poslední úpravy: 16.2.2015
citace: Kult Josef: Neuroendokrinní tumory a karcinoid. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 16.2.2015, poslední aktualizace 16.2.2015 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=456>. ISSN 1804-4409.