Adrenální insuficience

Práce se zabývá komplexní tématikou adrenální insuficience od jejích příčin až po léčbu. Jsou probrána i témata insuficience nadledvin v těžkých stavech, dále testování k potvrzení této choroby.
Adrenální insuficience není častý stav, ale je to stav, který nerozpoznán vede ke stavu progredujícímu až ke komatu a následnému úmrtí. Proto je velmi důležité na něj myslet, hlavně, když je přítomna symptomatologie. Protože léčba bývá vcelku jednoduchá a ke zlepšení stavu dochází záhy po jejím zahájení.

pdf Adrenální insuficience Stáhnout - Adrenální insuficienceOtevřít v novém okně - Adrenální insuficience 16.2.2015 566.61 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Addisonova choroba, nedostatečnost nadledvin

autor: Josef Kult | publikováno: 16.2.2015 | poslední úpravy: 16.2.2015
citace: Kult Josef: Adrenální insuficience. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 16.2.2015, poslední aktualizace 16.2.2015 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=453>. ISSN 1804-4409.