Informace o 1. autorovi článku z databáze:
doc. Ing. Jiří Hatina, CSc.Ústav biologie
Lékařská fakulta v Plzni
Karlovarská 48
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593260
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Orgánové, organotypické a trojrozměrné kultury

V této práci se setkáváme s několika zajímavými pojmy týkajícími se testování in vitro - a to např. s pojmem 3D kultury (tří dimenzionální kultury), jimiž myslíme alternativní pěstování buněk za účelem formace mnohobuněčných útvarů tzv. sféroidů. Snahou této publikace je přiblížení metodik, kterými lze dosáhnout vytvoření mnohobuněčného sféroidu, popis jeho struktury, metabolismu a možnosti využití v nádorové problematice např. ve vztahu k lékové rezistenci.

pdf Orgánové, organotypické a trojrozměrné kultury Stáhnout - Orgánové, organotypické a trojrozměrné kulturyOtevřít v novém okně - Orgánové, organotypické a trojrozměrné kultury 28.1.2015 3.29 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Mnohobuněčné sféroidy

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

MUDr. Miroslava Čedíková, PhD.
ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň, Univerzita Karlova Praha
telefon: 377593354
e-mail: miroslava.cedikova(at)lfp.cuni.cz

RNDr. Vratislav Horák, CSc.
Laboratoř biologie nádorů, Akademie věd ČR
e-mail: horakv(at)iapg.cas.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Jiří Hatina, Michaela Kripnerová, Eva Matoušková | publikováno: 28.1.2015 | poslední úpravy: 9.3.2015
citace: Hatina Jiří, Michaela Kripnerová, Eva Matoušková: Orgánové, organotypické a trojrozměrné kultury. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 28.1.2015, poslední aktualizace 9.3.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=441>. ISSN 1804-4409.