Poruchy srdečního rytmu u kardiochirurgického pacienta

V následující přednášce popíšeme problematiku poruch srdečního rytmu u kardiochirurgických pacientů. Poruchy srdečního rytmu patří mezi nejčastější komplikace po operaci srdce, lze se s nimi setkat u naprosté většiny pacientů na kardiochirurgickém oddělení.

html Poruchy srdečního rytmu Otevřít - Poruchy srdečního rytmuOtevřít v novém okně - Poruchy srdečního rytmu 22.5.2015 119.1 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Arytmie, supraventrikulární tachyarytmie, komorové tachyarytmie, bradyarytmie

autor: Lukáš Handl | publikováno: 8.10.2014 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Handl Lukáš: Poruchy srdečního rytmu u kardiochirurgického pacienta. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.10.2014, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=405>. ISSN 1804-4409.