Hemostáza – základní mechanizmy, starý a nový model koagulace, klinický pohled

Článek shrnuje principy hemostázy jako celku, hlavně se zaměřuje na koagulaci a vysvětlení starého a nového modelu koagulační kaskády. Uvádí přehled důležitých součástí hemostázy, jejich funkcí a interakcí. Dále přináší přehled základních koagulačních testů, používaných v rutinní klinické praxi, vysvětluje způsob jejich provedení a interpretaci výsledků.

pdf Hemostaza Stáhnout - HemostazaOtevřít v novém okně - Hemostaza 8.9.2014 414.52 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: hemostáza, koagulace, trombocyty

autor: Jana Hirmerová | pracoviště: II.interní klinika | publikováno: 8.9.2014 | poslední úpravy: 8.9.2014
citace: Hirmerová Jana: Hemostáza – základní mechanizmy, starý a nový model koagulace, klinický pohled. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.9.2014, poslední aktualizace 8.9.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=389>. ISSN 1804-4409.