Využití laserů v estetice

Práce se zabývá využitím nízkovýkonných a vysokovýkonných laserů v estetice. U vysokovýkonných laserů se dává v posledních letech přednost laserům s velmi krátkými pulsy, které narušují strukturu kůže co nejméně. Nízkovýkonné lasery, které se používají zejména pro urychlení hojení a regeneraci jsou v poslední době nahrazovány vysokovýkonnými lasery ve formě tzv. HILT (High Intensity Laser Therapy), kdy jsou generovány krátce trvající impulzy s velmi vysokou intenzitou, pronikající hlouběji do tkáně bez tepelného poškození. Laserové zákroky jsou šetrnější, díky fyzikálním parametrům použitého laserového záření lze zasáhnout jen žádoucí strukturu.

pdf Využití laserů v estetice Stáhnout - Využití laserů v esteticeOtevřít v novém okně - Využití laserů v estetice 10.7.2014 1.48 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Laserová estetika, nízkovýkonné lasery, vysokovýkonné lasery

autor: Jaroslava Kymplová | publikováno: 10.7.2014 | poslední úpravy: 10.7.2014
citace: Kymplová Jaroslava: Využití laserů v estetice. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 10.7.2014, poslední aktualizace 10.7.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=368>. ISSN 1804-4409.