Úloha rodiny v péči o seniory

Rodina jako základní sociologická jednotka. Význam rodiny z celospolečenského hlediska. Typy rodin. Nukleární rodina, vícegenerační rodiny. Historický vývoj. Moderní rodina. Nesezdaná rodinná soužití. Význam rodiny v péči o nesoběstačné členy rodiny a seniory.

Klíčová slova: sociologie, rodina, nukleární rodina, vícegenerační rodina, senior

autor: Květuše Zikmundová | publikováno: 4.7.2014 | poslední úpravy: 4.7.2014
citace: Zikmundová Květuše: Úloha rodiny v péči o seniory. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.7.2014, poslední aktualizace 4.7.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=359>. ISSN 1804-4409.