Prevence, význam prevence ve vyšším věku

Jednou z hlavních zásad moderní péče o zdraví je prevence. Její výsledky nejsou mnohdy okamžitě prokazatelné. Kromě prevence v medicínském slova smyslu je důležitá i prevence celospolečenská. Z hlediska etap lidského života je nejdůležitější uplatnit preventivní opatření již od raného dětství. Prevence rizikových faktorů a vzniku onemocnění hraje významnou roli i v dospělosti. Má velký význam i ve vyšším věku, kdy je její úloha v péči a kvalitě života někdy podceňována.

pdf Prevence, význam prevence ve vyšším věku Stáhnout - Prevence, význam prevence ve vyšším věkuOtevřít v novém okně - Prevence, význam prevence ve vyšším věku 4.7.2014 258.46 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: prevence, medicínská, celospolečenská, rizikové faktory, onemocnění, vyšší věk

autor: Květuše Zikmundová | publikováno: 4.7.2014 | poslední úpravy: 4.7.2014
citace: Zikmundová Květuše: Prevence, význam prevence ve vyšším věku. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.7.2014, poslední aktualizace 4.7.2014 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=358>. ISSN 1804-4409.