Kortikosteroidy a Cushingův syndrom

Práce se zabývá kortikoidy, jejich účinky a metabolismem, okrajově se dotýká i základních metabolických a orgánově specifických odchylek, které mohou způsobit synteticky podávané kortikoidy, druhý oddíl je věnován Cushingově syndromu.

Klíčová slova: Kortizol, Cushingův syndrom, glukokortikoidy

autor: Josef Kult | publikováno: 3.10.2013 | poslední úpravy: 11.10.2013
citace: Kult Josef: Kortikosteroidy a Cushingův syndrom. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 3.10.2013, poslední aktualizace 11.10.2013 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=265>. ISSN 1804-4409.