Ischemická choroba dolních končetin

Ischemická choroba dolních končetin je projevem systémové aterosklerózy a je třeba na ni nahlížet komplexně. Článek předkládá souhrnný přehled rizikových faktorů, doporučených diagnostických postupů včetně včasného vyhledávání časných stádií onemocnění, možností konzervativní i invazivní léčby.

Klíčová slova: Ischemická choroba dolních končetin

autor: Jana Hirmerová | publikováno: 8.4.2013 | poslední úpravy: 8.4.2013
citace: Hirmerová Jana: Ischemická choroba dolních končetin. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.4.2013, poslední aktualizace 8.4.2013 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=239>. ISSN 1804-4409.