Hluboká žilní trombóza a plicní embolie - diagnostika a léčba

Žilní tromboembolická choroba je onemocnění zasahující téměř do všech lékařských oborů. Článek podává přehled o její epidemiologii, etiopatogenezi, diagnostice a léčbě. Vychází z nejnovějších odborných doporučení a informuje i o moderních terapeutických možnostech.

Klíčová slova: žilní trombóza, plicní embolie

autor: Jana Hirmerová | publikováno: 8.4.2013 | poslední úpravy: 8.4.2013
citace: Hirmerová Jana: Hluboká žilní trombóza a plicní embolie - diagnostika a léčba. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.4.2013, poslední aktualizace 8.4.2013 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=234>. ISSN 1804-4409.