Návody k laboratorním cvičením z chemie pro studenty zubního lékařství

Tento výukový materiál je určen pro studenty prvního ročníku zubního lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni jako pracovní návod pro laboratorní cvičení předmětu "Chemie". Návod je koncipován jako pracovní sešit s místy pro vyplňování odpovědí. Obsaženy jsou návody na čtyři tříhodinová praktika v laboratoři. Témata obsažených úloh: příprava roztoku přesné koncentrace, osmolalita a její stanovení, vybrané reakce anorganických sloučenin, metody odměrné analýzy (alkalimetrie, chelatometrie, manganometrie), měření pH a vlastnosti pufrů, optické metody (fotometrie, polarimetrie), chromatografické metody, vybrané reakce organických sloučenin.

Návody k laboratorním cvičením z chemie pro studenty zubního lékařství 3.3.2015 2.64 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License