Mikroskopické metody v optické oblasti spektra

Mikroskopie je souhrn aplikací optiky, které se využívají k zobrazení struktur, které nejsou viditelné pouhým okem. Různé způsoby mikroskopického zobrazování se rozlišují na základě druhu záření přicházejícího do objektu (světlo, ultrafialové záření, polarizované světlo, infračervené záření apod.), nebo podle způsobu uspořádání optické soustavy mikroskopu.

Klíčová slova: Mikroskopické metody

autor: Veronika Kolářová | publikováno: 11.5.2015 | poslední úpravy: 13.5.2015
citace: Kolářová Veronika: Mikroskopické metody v optické oblasti spektra. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 11.5.2015, poslední aktualizace 13.5.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=556>. ISSN 1804-4409.