Stenty, konstrukce, modely

Obsahem této kapitoly je přehled základních vlastností stentů, přehled základních konstrukčních typů. Pak jsou zde předvedeny dva základní přístupy k modelován a to analytická metoda a numerické metody, v tomto případě půjde o metodu konečných prvků, obojí na příkladu spirálního nitinolového stentu.

pdf Stenty, konstrukce, modely Stáhnout - Stenty, konstrukce, modelyOtevřít v novém okně - Stenty, konstrukce, modely 4.5.2015 1.24 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Stent, strukturální model, mechanická zátěž, metoda konečných prvků

autor: Jiří Záhora, Aleš Bezrouk | publikováno: 4.5.2015 | poslední úpravy: 4.5.2015
citace: Záhora Jiří, Aleš Bezrouk: Stenty, konstrukce, modely. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.5.2015, poslední aktualizace 4.5.2015 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=553>. ISSN 1804-4409.