JAK NAVRHNOUT SPIRÁLNÍ STENT NA MÍRU

Biomechanika je relativně rozsáhlý obor, který má více zaměření. Na nejobecnější úrovni se dá říct, že se zabývá studiem sil a pohybů v živém organizmu a jeho částech. Může se jednat o pohyb těla jako celku či o různé subsystémy jako je krevní oběh a dýchání. Se studiem sil a jejich účinků samozřejmě souvisí i mechanické vlastnosti materiálů a to nejen biologických. Biomechanika studuje i vlastnosti implantátů, protéz, ortodontických aparátků a dalších pomůcek a jejich interakce s okolními tkáněmi.

pdf Spirální stent na míru Stáhnout - Spirální stent na míruOtevřít v novém okně - Spirální stent na míru 4.5.2015 717.46 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Spirální stent

autor: Jiří Záhora | publikováno: 4.5.2015 | poslední úpravy: 4.5.2015
citace: Záhora Jiří: JAK NAVRHNOUT SPIRÁLNÍ STENT NA MÍRU. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.5.2015, poslední aktualizace 4.5.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=552>. ISSN 1804-4409.