Nová (přímá) orální antikoagulancia (NOAK)

Nová antikoagulancia mohou přinést pro klinickou praxi v léčbě hluboké žilní trombózy a plicní embolie jednodušší léčbu bez nutnosti laboratorní monitorace, vyšší bezpečnost a zřejmě i lepší antitrombotickou účinnost. Zvýší se zřejmě rozsah pacientů na antikoagulační léčbě a doba po kterou jsou skutečně účinně antikoagulováni, možnost ambulantní léčby tohoto onemocnění a výhledově snížení nákladů.

Klíčová slova: orální antikoagulancia

autor: Otto Mayer | publikováno: 8.4.2015 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Mayer Otto: Nová (přímá) orální antikoagulancia (NOAK). Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.4.2015, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=524>. ISSN 1804-4409.