Základy trestněprávní odpovědnosti ve zdravotnictví

Obecné podmínky trestní odpovědnosti. Trestné činy fyzických osob ve zdravotnictví. Usmrcení z nedbalosti. Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti. Účast na sebevraždě. Neposkytnutí pomoci. Šíření nakažlivé lidské nemoci. Nedovolené přerušení těhotenství. Nedovolené nakládání s lidskými tkáněmi a orgány. Nedovolené nakládání s lidským embryem a lidským genomem. Zbavení a omezení osobní svobody. Neoprávněného nakládání s osobními údaji. Poškození cizích práv . Ohrožení pod vlivem návykové látky. Výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, šíření toxikomanie. Přijetí úplatku. Křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek. Padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Nepřekažení a neoznámení trestného činu. Trestní odpovědnost právnických osob.

Klíčová slova: Trestněprávní odpovědnost

autor: Blanka Rybnerová | publikováno: 3.4.2015 | poslední úpravy: 21.5.2015
citace: Rybnerová Blanka: Základy trestněprávní odpovědnosti ve zdravotnictví. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 3.4.2015, poslední aktualizace 21.5.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=508>. ISSN 1804-4409.