Minigalerie základních ultrazvukových obrazů

Minigalerie základních ultrazvukových obrazů si neklade za cíl být vyčerpávajícím atlasem ultrasonografických obrazů. K tomu slouží několik mimořádných publikací v odborné literatuře. Zde jsou uvedeny jen základní fyziologické a některé patologické obrazy vybraných tkání a orgánů, které mají sloužit k orientaci studentů všech ročníků studia medicíny v této diagnostické zobrazovací oblasti.

Klíčová slova: Ultrasonografie

autor: Ivo Hrazdira, Lukáš Bolek | publikováno: 6.3.2015 | poslední úpravy: 6.3.2015
citace: Hrazdira Ivo, Lukáš Bolek: Minigalerie základních ultrazvukových obrazů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 6.3.2015, poslední aktualizace 6.3.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=491>. ISSN 1804-4409.