Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Zdeněk RušavýGynekologicko porodnická klinika
Fakultní nemocnice Plzeň
Alej svobody 80
Plzeň
Fakultní nemocnice Plzeň
telefon: +420377105229
fax: +420
adresa: Alej svobody 80
30460 Plzeň

Porod a pánevní dno

Cílem výukového textu je seznámit studenty pregraduálního i postgraduálního studia s aktuálním pohledem na vliv porodu na statiku a integritu pánevního dna. První část dokumentu seznamuje s moderní funkční anatomií pánevního dna a patofyziologií sestupu pánevních orgánů. Následně je probírán vliv porodu ve smyslu poranění či poškození jednotlivých struktur a jsou nastíněny možnosti prevence porodního poranění pánevního dna.

pdf Porod a pánevní dno Stáhnout - Porod a pánevní dnoOtevřít v novém okně - Porod a pánevní dno 26.2.2015 1.59 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: porod, pánevní dno, prolaps pánevních orgánů, anatomie, patofyziologie

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika, LF UK a FN v Plzni
telefon: 377105229
e-mail: boudaj(at)medima.cz

MUDr. Jan Kestřánek, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika, Lékařská fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova v Praze
telefon: 377105229
e-mail: jan.kestranek(at)fnhk.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Zdeněk Rušavý | pracoviště: Gynekologicko porodnická klinika | publikováno: 26.2.2015 | poslední úpravy: 7.3.2015
citace: Rušavý Zdeněk: Porod a pánevní dno. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 26.2.2015, poslední aktualizace 7.3.2015 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=485>. ISSN 1804-4409.