Průkaz žlučových barviv a krevního barviva v moči

Tento výukový materiál je určen studentům druhého ročníku všeobecného lékařství. Jedná se o komentované video, které doplňuje výuku praktických cvičení předmětu "Lékařská biochemie". Video demonstruje provádění reakcí vhodných pro průkaz žlučových barviv v moči (bilirubin – Naumannova zkouška, Hamarstenova zkouška; uribilinogen – Ehrlichova zkouška) a krevního barviva v moči (Heitz-Boyerova zkouška).

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence

Klíčová slova: bilirubin, Naumannova zkouška, Hamarstenova zkouška uribilinogen, Ehrlichova zkouška

autor: Václav Babuška, Radana Vrzáková, Vlastimil Kulda | pracoviště: Ústav lékařské chemie a biochemie | publikováno: 26.2.2015 | poslední úpravy: 26.2.2015
citace: Babuška Václav, Radana Vrzáková, Vlastimil Kulda: Průkaz žlučových barviv a krevního barviva v moči. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 26.2.2015, poslední aktualizace 26.2.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=484>. ISSN 1804-4409.