Fytochemické látky s antioxidační aktivitou v prevenci aterosklerosy

Fytochemické látky jsou přírodní látky obsažené v potravinách rostlinného původu. Mají povahu tzv. sekundárních fyziologických produktů a v jsou člověkem přijímány v množství 0.5 – 1 g denně. Tyto látky a jejich metabolity hrají v lidském organismu mj. aktivní roli při blokování nebo zpomalování procesů aterogeneze a karcinogeneze. V tomto sdělení jsou prezentovány předpokládané mechanismy těchto účinků.

Klíčová slova: Fytochemické látky

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Tento příspěvek nebyl zkontrolován garantem obsahu portálu.

autor: Zdeněk Zloch | publikováno: 8.7.2010 | poslední úpravy: 8.8.2013
citace: Zloch Zdeněk: Fytochemické látky s antioxidační aktivitou v prevenci aterosklerosy. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.7.2010, poslední aktualizace 8.8.2013 [cit. 2019-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=48>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: