:: Tlak ::

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Tlak seznamuje studenta se základní problematikou tohoto tématu a jeho významu v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé kroky tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny. V první části je ukázáno měření atmosférického tlaku za využití dvou různých metod. Druhá a třetí část popisuje měření expiračního a krevního tlaku. V závěru si pro dobré pochopení pojmů jako přetlak nebo absolutní tlak vysvětlíme, jak můžeme vypočítat objem tlakové nádoby.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Tlak Přejít - TlakOtevřít v novém okně - Tlak 24.2.2015 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Video, měření, praktika, fyzika, krevní tlak

autor: Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 24.2.2015 | poslední úpravy: 24.2.2015
citace: Kubeš Zdeněk, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek: :: Tlak ::. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 24.2.2015, poslední aktualizace 24.2.2015 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=474>. ISSN 1804-4409.