Měření povrchového napětí kapalin

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Měření povrchového napětí kapalin seznamuje studenta se základní problematikou povrchového napětí a jeho vlivu v medicíně. Následně jsou komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé úlohy tohoto praktika a jak výsledky vyhodnotit.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence

Klíčová slova: Video, měření, praktika, fyzika, povrchové napětí

autor: Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 24.2.2015 | poslední úpravy: 24.2.2015
citace: Kubeš Zdeněk, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek: Měření povrchového napětí kapalin. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 24.2.2015, poslední aktualizace 24.2.2015 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=473>. ISSN 1804-4409.