:: RTG ::

::  RTG  ::

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku RTG seznamuje studenta se základní problematikou tohoto tématu a jeho použití v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé kroky tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny. V první části je ukázán vliv nastavení parametrů rentgenky na výsledný obraz. Ve druhé části je popsán význam kontrastní látky, podávané v některých případech snímkování pacientům a v závěru zkusíme identifikovat objekty v pro oko neprůhledných lahvičkách.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html RTG Přejít - RTGOtevřít v novém okně - RTG 19.2.2015 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Video, měření, rtg

autor: Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 20.2.2015 | poslední úpravy: 24.2.2015
citace: Kubeš Zdeněk, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek: :: RTG ::. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 20.2.2015, poslední aktualizace 24.2.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=470>. ISSN 1804-4409.