Bezpečnost práce s elektrickým zařízením

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Bezpečnost práce s elektrickým zařízením seznamuje v první části studenta se standartním zapojením elektrické instalace odpovídající většině instalací v České republice. Najdeme zde vysvětlení významu zapojení jističe v elektrickém rozvodu. V další části si ukážeme možná nebezpečí rozvodu a důvody úrazů elektrickým proudem. V poslední kapitole pak vysvětlíme význam chrániče.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence

Klíčová slova: Video, měření, bezpečnost práce

autor: Lukáš Bolek, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 20.2.2015 | poslední úpravy: 20.2.2015
citace: Bolek Lukáš, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek: Bezpečnost práce s elektrickým zařízením. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 20.2.2015, poslední aktualizace 20.2.2015 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=463>. ISSN 1804-4409.