Termografie

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Termografie seznamuje v první části studenta se základní problematikou termokamery a jejího možného použití v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé úlohy tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny. Po kalibraci termokamery si ukážeme vliv odraženého IR záření na měření, upozorníme na možná úskalí při špatně zadané emisivitě a v závěru vyhodnotíme kvalitu prokrvení rukou u jednotlivých členů pracovní skupiny.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Termografie Přejít - TermografieOtevřít v novém okně - Termografie 19.2.2015 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Video, měření, praktika, fyzika, termografie

autor: Lukáš Bolek, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 19.2.2015 | poslední úpravy: 19.2.2015
citace: Bolek Lukáš, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek: Termografie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 19.2.2015, poslední aktualizace 19.2.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=462>. ISSN 1804-4409.