Ultrasonografický přístroj

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Ultrasonografický přístroj seznamuje v první části studenta se základní problematikou tohoto přístroje a jeho použití v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé úlohy tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny. Při našem zkušebním vyšetření si ukážeme ACC a její větvení na ACE a ACI a pokusíme se o uložení co nejlepších obrázků pozorovaných struktur. A ve druhé části vysvětlíme význam a využití Dopplerovského měření rychlosti a směru proudění krve.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Ultrasonografický přístroj Přejít - Ultrasonografický přístrojOtevřít v novém okně - Ultrasonografický přístroj 19.2.2015 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Video, měření, praktika, fyzika, ACC

autor: Lukáš Bolek, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 19.2.2015 | poslední úpravy: 19.2.2015
citace: Bolek Lukáš, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek: Ultrasonografický přístroj. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 19.2.2015, poslední aktualizace 19.2.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=461>. ISSN 1804-4409.