Audiometrie

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Audiometrie seznamuje studenta se základní problematikou této měřící metody a jeho použití v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé kroky tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny.Po naměření konkrétních hodnot se naučíme setrojit v Excelu prahovou křivku slyšitelnosti a její vyhodnocení a porovnání se vzorovým audiogramem.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Audiometrie Přejít - AudiometrieOtevřít v novém okně - Audiometrie 19.2.2015 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Video, zvuk, měření, praktika, fyzika, audiometrie

autor: Lukáš Bolek, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 19.2.2015 | poslední úpravy: 19.2.2015
citace: Bolek Lukáš, Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek: Audiometrie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 19.2.2015, poslední aktualizace 19.2.2015 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=458>. ISSN 1804-4409.