Srdeční selhání

Srdeční selhání tvoří významnou kapitolu kardiovaskulárních chorob, jednak pro svou vysokou prevalenci, jednak pro tíži postižení pro pacienty a krajně nepříznivou prognózou. Základní definice udává, že srdeční selhání je stav, kdy i přes adekvátní náplň cévního řečiště a dostatečný žilní návrat krve do srdce není srdce schopno zajistit odpovídající prokrvení ostatních tkání organizmu.

html Srdeční selhání Otevřít - Srdeční selháníOtevřít v novém okně - Srdeční selhání 12.2.2015 59.41 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: kardiovaskulární mortalita, akutní koronární syndrom, akutní infarkt myokardu

autor: Lukáš Handl | publikováno: 30.1.2015 | poslední úpravy: 12.2.2015
citace: Handl Lukáš: Srdeční selhání. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 30.1.2015, poslední aktualizace 12.2.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=443>. ISSN 1804-4409.