Nádorové markery využívané v rámci vyšetřování pacientek s malignitou ovarií

Předložená práce se zabývá nádorovými markery, které lze využít při vyšetřování pacientek s podezřením či již diagnostikovanou epiteliální ovariální malignitou. Produkce nádorových markerů patří mezi základní charakteristiky přítomnosti maligních nádorů. Jsou zde diskutovány základní charakteristiky vybraných markerů CA125, HE4, CEA, CA19-9, TK, MonoTotal, či TPS.

Klíčová slova: nádorove markery, maligní nádory

autor: Jiří Presl | pracoviště: Gynekologicko porodnická klinika | publikováno: 16.1.2015 | poslední úpravy: 16.1.2015
citace: Presl Jiří: Nádorové markery využívané v rámci vyšetřování pacientek s malignitou ovarií. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 16.1.2015, poslední aktualizace 16.1.2015 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=438>. ISSN 1804-4409.