Dědičnost krevní skupiny Xg

Materiál „Dědičnost krevní skupiny Xg“ vznikl jako doplňkový studijní text k praktickým cvičením z genetiky pro studenty prvních a druhých ročníků. Shrnuje stručně základní informace o dědičnosti a významu antigenů krevní skupiny Xg. Jedná se o příklad X-vázané dominantní dědičnosti. Materiál obsahuje i doplňující informace o gonozomální dědičnosti, inaktivaci X chromozómu a některých dalších X-vázaných genech.

pdf Dědičnost XG Stáhnout - Dědičnost XGOtevřít v novém okně - Dědičnost XG 15.1.2015 389.49 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: dědičnost, antigeny, genetika, chromozóm, gen, XG, alely

autor: Václava Černá | pracoviště: Ústav biologie | publikováno: 15.1.2015 | poslední úpravy: 15.1.2015
citace: Černá Václava: Dědičnost krevní skupiny Xg. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 15.1.2015, poslední aktualizace 15.1.2015 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=436>. ISSN 1804-4409.