Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Jana LandsmanováGynekologicko porodnická klinika
Fakultní nemocnice Plzeň
Alej svobody 80
Plzeň
Fakultní nemocnice Plzeň
telefon: +420 377105229
fax: +420
adresa: Alej svobody 80
30460 Plzeň

Těhotenství a chlopenní vady

V naší populaci onemocnění srdce postihuje přibližně 0,4 - 4% všech těhotenství. Prevalence vrozených srdečních vad tvoří 6,16 / 1000 živě narozených dětí, z toho je 1/3 kritických. Kardiovaskulární choroby jsou třetí nejčastější příčinou mateřské mortality. Klesá počet revmatických chlopenních vad a relativně stoupá počet těhotných po operacích pro vrozené srdeční vady.

Klíčová slova: těhotenství, kardiovaskulární systém, chlopenní vady

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika, LF UK a FN v Plzni
telefon: 377105229
e-mail: boudaj(at)medima.cz

Doc., MUDr. Marian Kacerovský, PhD.
Gynekologicko-porodnická klinika, Lékařská fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova v Praze
telefon: 377105229
e-mail: marian.kacerovsky(at)fnhk.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Jana Landsmanová | pracoviště: Gynekologicko porodnická klinika | publikováno: 13.1.2015 | poslední úpravy: 5.3.2015
citace: Landsmanová Jana: Těhotenství a chlopenní vady. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 13.1.2015, poslední aktualizace 5.3.2015 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=431>. ISSN 1804-4409.