NPB náhlé příhody břišní

Náhlé příhody břišní, ve shodě s výstižným českým názvem,i dnes znamenají ohrožení života pro nemocné. Jejich správná a časná diagnostika a správně indikovaná léčba jsou základním předpokladem pro rychlý návrat pacienta do normálního života a pro minimalizaci vážných zdravotních komplikací, včetně smrti. Jejich znalost je nezbytná pro lékaře všech odvětví.

pdf NPB náhlé příhody břišní Stáhnout - NPB náhlé příhody břišníOtevřít v novém okně - NPB náhlé příhody břišní 6.1.2015 1.55 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: NPB, příhoda břišní, úrazová NPB

autor: Tomáš Skalický | pracoviště: Chirurgická klinika | publikováno: 6.1.2015 | poslední úpravy: 6.1.2015
citace: Skalický Tomáš: NPB náhlé příhody břišní. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 6.1.2015, poslední aktualizace 6.1.2015 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=428>. ISSN 1804-4409.