Medicínsky významní červi

S různě závažnými (i život ohrožujícími) lidskými chorobami způsobenými parazitickými červy se člověk nesetkává jen v tropických a subtropických oblastech, může se jimi nakazit i v naší zeměpisné šířce. Tento studijní materiál má za úkol seznámit studenty medicíny s nejčastějšími helmintózami, na které by neměli ve své praxi zapomínat. Obzvlášť v dnešní globalizované době s možnostmi cestování po celém světě, s nárůstem výskytu chorob imunitního systému či všeobecně se objevující rezistenci organismů vůči léčivům. Materiál je doplněn obrázky a videosekvencemi vybraných parazitů.

html Červi Otevřít - ČerviOtevřít v novém okně - Červi 22.5.2015 41.88 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: endoparazit, helminti, vajíčka, cysty, helmintóza

autor: Alena Kučerová | publikováno: 16.9.2014 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Kučerová Alena: Medicínsky významní červi. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 16.9.2014, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=391>. ISSN 1804-4409.