Fyziologie ledvin II. - Průtok plazmy ledvinami. Glomerulární filtrace

Materiál je určen pro studenty všeobecného a zubního lékařství 2. ročníku. Tématem kapitoly je přehled faktorů určujících průtok krve ledvinami a glomerulární filtraci. Podrobně je pojednáno o renální clearance a jejím využití při stanovení průtoku plazmy ledvinami a glomerulární filtrace.

pdf Fyziologie ledvin II. Průtok plazmy ledvinami. Glomerulární filtrace. Stáhnout - Fyziologie ledvin II. Průtok plazmy ledvinami. Glomerulární filtrace.Otevřít v novém okně - Fyziologie ledvin II. Průtok plazmy ledvinami. Glomerulární filtrace. 7.7.2014 712.43 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: ledviny, průtok krve

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko
autor: Jitka Kuncová | pracoviště: Fyziologie | publikováno: 7.7.2014 | poslední úpravy: 7.7.2014
citace: Kuncová Jitka: Fyziologie ledvin II. - Průtok plazmy ledvinami. Glomerulární filtrace. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 7.7.2014, poslední aktualizace 7.7.2014 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=362>. ISSN 1804-4409.