Důkaz acetonu

Tento výukový materiál je určen studentům prvního a druhého ročníku všeobecného i zubního lékařství. Sestává se z komentovaného videa, které doplňuje výuku praktických cvičení předmětů "Chemie" a "Biochemie". Video demonstruje provádění reakcí vhodných pro důkaz přítomnosti acetonu v moči (Lestradetova a Legalova zkouška). Připojený studijní text má prohloubit znalosti o ketolátkách (jejich metabolismus).

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Důkaz acetonu - video Přejít - Důkaz acetonu - videoOtevřít v novém okně - Důkaz acetonu - video 11.4.2014 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: ketolátky, aceton, Lestradetova zkouška, Legalova zkouška

autor: Václav Babuška, Radana Vrzáková, Vlastimil Kulda | pracoviště: Ústav lékařské chemie a biochemie | publikováno: 11.4.2014 | poslední úpravy: 11.4.2014
citace: Babuška Václav, Radana Vrzáková, Vlastimil Kulda: Důkaz acetonu. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 11.4.2014, poslední aktualizace 11.4.2014 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=342>. ISSN 1804-4409.