Základní typy dědičnosti

Materiál „Základní typy dědičnosti ve schématech“ vznikl jako doplňkový studijní text k praktickým cvičením z genetiky pro studenty prvních a druhých ročníků. Zjednodušeně charakterizuje jednotlivé typy monogenní dědičnosti a charakteristické rysy přenosu zmiňovaných znaků v genealogických schématech. Pro ilustraci jsou uvedeny některé příklady těchto základních typů dědičnosti.

pdf Základní typy dědičnosti Stáhnout - Základní typy dědičnostiOtevřít v novém okně - Základní typy dědičnosti 4.4.2014 646.93 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: dědičnost, gen, alela, dominantní, recesivní, kodominantní, gonozomální, autozomální, imprinting

autor: Václava Černá | publikováno: 4.4.2014 | poslední úpravy: 4.4.2014
citace: Černá Václava: Základní typy dědičnosti. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.4.2014, poslední aktualizace 4.4.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=338>. ISSN 1804-4409.