Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Pavel TomešGynekologicko porodnická klinika
Fakultní nemocnice Plzeň
Alej svobody 80
Plzeň
Fakultní nemocnice Plzeň
telefon: +420 377 105 229
fax: +420
adresa: Alej svobody 80
30460 Plzeň

Endometrióza

Tato práce si klade za cíl seznámit studenty lékařské fakulty s onemocněním Endometriózou. Důraz je kladen zejména na klinickou oblast, tedy diagnostiku a medikamentózní a chirurgickou terapii endometriózy. V kapitole o diagnostice onemocnění jsou zmíněny i některé nové metody, které ještě čekají na zavedení do klinické praxe. Práce je doplněna fotografiemi a komentovánými videozáznamy.

pdf Endometróza - text Stáhnout - Endometróza - textOtevřít v novém okně - Endometróza - text 19.11.2013 548.47 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
html Endometrióza - ukázky Otevřít - Endometrióza - ukázkyOtevřít v novém okně - Endometrióza - ukázky 22.10.2014 63.9 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Endometrióza, diagnostika, medikamentózní léčba, chirurgická léčba

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika, LF UK a FN v Plzni
telefon: 377105229
e-mail: boudaj(at)medima.cz

Prim. MUDr. Ivo Kalousek, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika, LF UK v Hradci Králové
telefon: 377105229
e-mail: ivo.kalousek(at)fnhk.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Pavel Tomeš, Zdeněk Novotný | pracoviště: Gynekologicko porodnická klinika | publikováno: 19.11.2013 | poslední úpravy: 7.3.2015
citace: Tomeš Pavel, Zdeněk Novotný: Endometrióza. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 19.11.2013, poslední aktualizace 7.3.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=278>. ISSN 1804-4409.