Vazba genů

Materiál je určen především studentům prvních ročníků všeobecného lékařství a studentům zubního lékařství, kteří se připravují na zkoušku z biologie a genetiky. Obsahuje osm řešených příkladů na téma genová vazba, tříbodový test a konstrukce genetické mapy. Řešení úloh je rozděleno do několika logicky po sobě následujících kroků a je doplněno tabulkami, vzorci a nákresy genetických map.

pdf Vazba genů Stáhnout - Vazba genůOtevřít v novém okně - Vazba genů 31.3.2014 441.13 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: vazba genů, crossing-over, tříbodový test, geny, vazba, fenotypy

autor: Veronika Novotná | pracoviště: Ústav biologie | publikováno: 9.4.2013 | poslední úpravy: 31.3.2014
citace: Novotná Veronika: Vazba genů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 9.4.2013, poslední aktualizace 31.3.2014 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=238>. ISSN 1804-4409.