V práci ukazujeme stručně historii a operační techniku zavádění transpedikulárního fixátoru, jednoho ze základních spondylochirurugických výkonů. Transpedikulární fixace je bezpečná operační technika, která umožní okamžitou obnovu opěrné a ochranné funkce páteře, repozici obratlových posunů, derotaci a repozici skoliózy, obnovu normálního postavení osy páteře.

pdf Spinální fixace Stáhnout - Spinální fixaceOtevřít v novém okně - Spinální fixace 19.3.2013 3.37 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: transpedikulární fixátor

autor: David Bludovský | publikováno: 19.3.2013 | poslední úpravy: 19.3.2013
citace: Bludovský David: Spinální fixace (Zadní fixace – transpedikulární fixátor, stručný úvod a principy operační techniky). Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 19.3.2013, poslední aktualizace 19.3.2013 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=206>. ISSN 1804-4409.